Decyzja o dalszej edukacji

Decyzja o dalszej edukacji

Napisaliśmy maturę. Musimy się zdecydować na jakiś kierunek w dalszej karierze naszego życia. Chcemy iść na studia. Nie wiemy jaką specjalizację wybrać. Powinniśmy się zastanowić co tak naprawdę lubimy i w czym czujemy się najlepiej. Przede wszystkim będzie bardzo dobrze jeśli na pewno po maturze określimy wstępnie gdzie chcemy studiować. W czasie liceum chodziliśmy na dodatkowe zajęcia z języka obcego. Zdawaliśmy maturę rozszerzoną z języka obcego. Właśnie w tym kierunku dalej byśmy chcieli się kształcić. Teraz przede wszystkim powinniśmy jasno zdecydować się na jedną specjalizację -może filologia angielska albo języki biznesu. Tutaj będziemy toczyć dość spory dylemat aż do czasu zakończenia czasu rekrutacji. Jednak co może przemawiać za wyborem naszego kierunku - już w czasach liceum ogólnokształcącego wygrywaliśmy konkurs językowy z języka angielskiego. Teraz chcemy podnieść naszą poprzeczkę. Decydujemy się na dalszą karierę wybierając najbardziej odpowiednie dla nas studia.

Tagi wpisu: , .

Szczere zainteresowanie śpiewaniem

Szczere zainteresowanie śpiewaniem

Od dzieciństwa jesteśmy ściśle związani ze śpiewaniem. Czujemy, że to będzie nasza profesja. Już dzisiaj wiążemy z tym tematem naszą karierę. Mamy swój własny zespół muzyczny. Jesteśmy głównym wokalistą. Czujemy, że mamy dobry głos. Jesteśmy samoukami. Jednak zauważmy, że codziennie robimy postęp w naszym śpiewaniu. Ćwiczymy nasz głos niemalże każdego dnia. Śpiewamy dosłownie wszędzie na korytarzu szkolnym, pod prysznicem i oczywiście w naszym domu we własnym pokoju. Praktyka czyni mistrza. Chcemy nasz talent pokazać większej widowni. Czy jesteśmy w stanie w obrębie naszego pokoju to uczynić? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim możemy nagrać nasz głos i otworzyć swój własny kanał na YouTube. Będzie to na pewno bardzo dobre podejście. Większość Internautów zobaczy nas w akcji i powie nam o tym co należy nam zmienić. Czy popełniamy błędy bo lekko fałszujemy w górnych partiach śpiewania, czy może nasze teksty są denne i nie mają żadnej melodii. Szczera krytyka będzie dla nas motorem napędowym.

Tagi wpisu: , .

W jaki sposób się kształcić

W jaki sposób się kształcić

Już dawno zakończyliśmy naszą edukację. Teraz już nam tylko pozostała praca. Powtarza się u nas ciągły schemat, bardzo rutynowy - praca dom i dom praca. Jesteśmy już tym znudzeni, chcemy się dalej rozwijać i kształcić. Czy możemy coś z tym faktem zrobić? Okazuję się, że tak. Przede wszystkim powinniśmy postawić na naszą wiedzę w sposób praktyczny. Każdego dnia powinniśmy czytać przynajmniej 30 minut. Dzięki temu będziemy wzbogacać nasze słownictwo. Będzie to dla nas na pewno lepsze aniżeli oglądanie filmów, które tylko na niby pobudzają naszą wyobraźnię. Jeśli czytamy książkę to wszystko musimy sobie wymyślać w naszej głowie, mamy obrazy z akcji powieści. To właśnie wyobraźnia tak prawdę tutaj odgrywa bardzo dużą rolę. Filmy są bardzo często nierealne i zbyt naciągane. Jeśli chcemy prawdziwych emocji to powinniśmy się zdecydować na książki biograficzne znanych artystów muzycznych czy sportowych. Jest to świetny sposób na poszerzenie horyzontów czy wzbogacanie naszej kariery.

Tagi wpisu: , .

Po studiach ważne kroki w naszej karierze

Po studiach ważne kroki w naszej karierze

Zakończyliśmy nasze studia. Jesteśmy z siebie bardzo dumni -napisaliśmy pracę magisterską i obroniliśmy ją na ocenę bardzo dobrą. Na studiach nie obijaliśmy się. Może był czas na zabawę ale również był też okres na solidną naukę. W końcu studia to nie tylko ciągła impreza, jest to również czas przemyśleń co chciałoby się robić w przyszłości. Na studiach pobieraliśmy stypendium naukowe. Byliśmy osobą jedną z lepszych na roku. Każdego semestru przykładaliśmy się do wszystkich zajęć. Kiedy była możliwość zagranicznego wyjazdu Erasmus śmiało z niej skorzystaliśmy aby dążyć do perfekcyjności w języku angielskim. Teraz z płynnym językiem obcym śmiało możemy wyruszać w świat. Bez problemu jesteśmy w stanie porozumieć się w środowisku międzynarodowym. Na takim wyjeździe nawiązaliśmy przyjaźnie z osobami z Wielkiej Brytanii. Utrzymujemy z nimi stały kontakt na Skype. Codziennie ćwiczymy nasz czynny angielski. Jesteśmy bardzo blisko zdecydowania się wyjazdu za granicę w poszukiwania lepszego życia i lepszych zarobków.

Tagi wpisu: , .

Po maturze dalszy etap naszego życia

Po maturze dalszy etap naszego życia

W tym roku zdaliśmy maturę z wynikiem bardzo dobrym. Możemy być z siebie bardzo dumni. Wyniki napawają nas do optymizmu. Najlepszy rezultat osiągnęliśmy z języka angielskiego 90%. Jest to ogromny sukces. Cały rok się przygotowaliśmy do tak ważnego egzaminu. Jesteśmy z siebie dumni. Po zakończonych maturach ustnych mamy bardzo dużo wolnego czasu. Jeśli decydujemy się na studia w październiku to czas od maja do tego miesiąca rozpoczynający rok akademicki jest dość spory. Czy możemy go w jakiś sposób prawidłowo zagospodarować? Okazuję się, że tak. Mamy mocny angielski. Potrafimy się dogadać z obcokrajowcem. W tym temacie czujemy się naprawdę mocni. Możemy na pewno wyruszyć za granicę aby dalej szlifować nasz język szczególnie pod kątem angielskiego akcentu i wymowy. Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji, że nasze mówienie będzie kojarzone z polish-english accent. Powinniśmy się zastanowić nad kursem języka angielskiego w Wielkiej Brytanii. Im szybciej zaczniemy szukać tym lepiej dla nas. Może się zdarzyć, że liczba miejsc na będzie ograniczona. Nie tylko my chcemy rozwijać swój język obcy.

Tagi wpisu: , .

Przygotowanie pomocy dydaktycznych do szkoły

Przygotowanie pomocy dydaktycznych do szkoły

Zbliża się bardzo ważny sprawdzian w naszej szkole. Nauczyciel zapowiada go tydzień wcześniej. Mamy sporo czasu na przygotowanie się. Szukamy sposobu, który nam pomoże. Uczymy się z książek i z zeszytu. Jesteśmy w stanie przygotować profesjonalną ściągę. Czy ona ma jakieś zalety? Oczywiście, że tak. Te przygotowane w szczególnie oryginalny sposób przy użyciu kolorowych zakreślaczy może przyczynić się do tego, że będziemy w stanie zapamiętać bardzo dużą dawkę informacji. Po wykonaniu takiej pomocy dydaktycznej zauważymy jedną rzecz, nie będziemy musieli używać naszej ściągi. Tworząc ja w bardzo oryginalny sposób z zastosowaniem kolorów i ciekawych wzorów wszystko zapamiętamy i nasza nauka nie pójdzie na marne. Będzie to znakomity sposób do zaliczenia tak trudnego sprawdzianu z przykładowej biologii lub historii. Trzeba znaleźć odpowiednią metodę nauki. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że w ostatni dzień będziemy się uczyć na tak ważny sprawdzian. Jest to niedopuszczalne.

Tagi wpisu: , .