Zainteresowanie aktorstwem w szkole

Zainteresowanie aktorstwem w szkole

Bardzo chętnie uczestniczymy w zajęciach kółka teatralnego. Od zawsze byliśmy osobą medialną i przebojową. Lubimy być w centrum zainteresowania. Chcemy aby wszystko kręciło się wokół nas. Jest to bardzo dobre podejście. Szczególnie jeśli marzy nam się profesjonalna kariera aktora teatralnego czy filmowego. Jednak czy jesteśmy w stanie to jakoś rozwinąć nie będąc jeszcze w szkole aktorskiej a także nie mając praktycznego doświadczenia? Oczywiście, że tak. Nie jesteśmy na straconej pozycji. Możemy wszystko zorganizować we własnym zakresie. Powinniśmy się zastanowić nad otwarciem własnego kanału na YouTube. Jeśli mamy grupkę znajomych, którzy podobnie jak my mają bzika na punkcie filmowania, grania i bycia aktorem to jesteśmy już bardzo blisko naszego celu. Będziemy mogli w praktyce trenować nasze umiejętności aktorskie, tworząc ciekawe scenariusze mogące w pewien sposób zainteresować widza przed ekranem komputera, smartfonu czy tableta. Mamy wielką szansę na spełnienie naszego marzenia o byciu sławnym.

Tagi wpisu: , .

Wypisywanie zwolnień przez rodziców

Wypisywanie zwolnień przez rodziców

W szkole naszego dziecka możemy się spotkać z bardzo częstą praktyką - rodzicie bardzo chętnie piszą zwolnienie dla swojego pociechy na lekcję wychowania fizycznego. Czy to jest dobre podejście? Może tylko na chwilę, kiedy dziecko tak naprawdę faktycznie będzie źle się czuło. Jednak czy na dłuższą metę może to być tak dobra praktyka? Okazuję się, że właśnie nie. Przede wszystkim powinniśmy wymagać od dziecka tego aby było w pewnym stopniu było bardziej aktywne fizyczne. Widzimy jak dużą część swojego czasu spędza grając na konsoli albo siedząc przed telewizorem. Lekcja wychowania fizycznego może rozwiązać te wszystkie wątpliwości. Jeśli nasze dziecko będzie systematycznie uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego to na pewno w jakimś momencie może się zainteresować jakąś dziedziną w większym stopniu. Jeśli na tym przedmiocie będzie dużo biegać i grać w piłkę nożną to będzie może sam chciał się zapisać na zajęcia dodatkowe z sekcji biegaczy czy piłkarskiej.

Tagi wpisu: , .

Jak się należy uczyć w szkole

Jak się należy uczyć w szkole

Szukamy jakiegoś jednego sposobu na naukę w naszej szkole. Chcielibyśmy otrzymać na naszym świadectwie bardzo dobre oceny. Jednak czy to jest aż takie proste? Okazuję się, że nie. Przede wszystkim na nauką powinniśmy poświęcać dość sporą część czasu. Musimy się do niej solidnie przyłożyć. Co składa się na prawidłowy element w czasie naszej nauki? Na pewno systematyczna praca. Chcemy osiągać najlepsze wyniki w naszej klasie? Powinniśmy zajmować się nauką solidnie i rzetelnie. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że będziemy się tylko uczyć w jeden dzień tuż przed egzaminem. Po każdej skończonej lekcji powinniśmy od razu przeczytać te wszystkie notatki, które zapisaliśmy. Taki sposób działania pozwoli nam na automatyczne przyswojenie wiedzy. Jest to bardzo dobra praktyka, która powinna być często stosowana przez wszystkich uczniów i studentów. W ten sposób nie będziemy mieli żadnych problemów z zaliczeniem ważnego testu. Jak mawia polskie przysłowie - tylko ciężką pracą ludzie się bogacą.

Tagi wpisu: , .

Konsultacje w szkole średniej

Konsultacje w szkole średniej

W tym roku jesteśmy w klasie maturalnej. Przed nami ciężki i bardzo ważny egzamin dojrzałości. Przede wszystkim musimy się już teraz zdecydować na jedno - w jaki sposób się do tego przygotować. Na pewno powinniśmy postawić na solidną naukę. Nie możemy przystąpić do egzaminu z marszu bez żadnego przygotowania. Jest to wręcz niedopuszczalne bo niestety nie będziemy mogli liczyć na zbyt wysoki wynik końcowy na naszym świadectwie. Musimy obmyślić jakiś plan działania. Powiedzmy, że codziennie na jeden przedmiot będziemy poświęcać około pół godziny. W obrębie czasu od września do maja lub kwietnia będzie to bardzo dużo. Systematyczna nauka na pewno będzie się nam opłacać. Dodatkowo możemy skorzystać z konsultacji oferowanych przez naszego nauczyciela. Znajdźmy ogłoszenia w naszej szkole, które będzie mówić o tym iż tego i tego dnia zajęcia tzw. fakultety ma nauczyciel przedmiotu, który zdajemy dodatkowo. Takie mocne przygotowanie umożliwi nam zdobycie wyższego wyniku na egzaminie dojrzałości.

Tagi wpisu: , .

Wywiadówka w naszej szkole

Wywiadówka w naszej szkole

Zbliża się czas wywiadówki. Tym razem nasi rodzice nie będą mieli powodu do zadowolenia. Przede wszystkim nie popisaliśmy się naszymi ocenami. Mamy więcej tych miernych stopni aniżeli tych bardzo dobrych. Na pewno nasi rodzice nie są z tego powodu dumni. Woleliby na pewno jeśli wśród wszystkich zebranych rodzicach wychowawca naszej klasy szczególnie dobrze wyrażał się na temat naszej osoby - pod względem nauki a także bardzo dobrych ocen. Czy jesteśmy w stanie jakoś to poprawić? Jak sprawić rodzicom przyjemność z wizyt na wywiadówce? Przede wszystkim powinniśmy poświęcać większą liczbę godzin na naszą naukę. Starajmy się kontrolować nasz czas. Nie możemy zbyt długo siedzieć na Facebooku czy też innych portalach społecznościowych oraz komunikatorach. Przede wszystkim musimy się zdecydować na coś zupełnie innego - ciężka praca, która może nam się przydać w naszej przyszłej karierze zawodowej. Z lepszymi ocenami i świadectwem będziemy mogli w łatwiejszy sposób znaleźć swoją przyszłą wymarzoną pracę.

Tagi wpisu: , .

Używanie ściąg w szkole

Używanie ściąg w szkole

Każdy w swojej karierze szkolnej słyszał o tym, że używanie ściąg jest zakazane. Jednak czasami udało nam się jakoś oszukać nauczyciela na ważnym egzaminie czy sprawdzianie. Czy takie zachowanie jest uczciwe? Czy ściągając oszukujemy na teście czy sami się okłamujemy? Na pewno cieszymy się zdobytej kolejnej znakomitej oceny. Jednak czy osiągnęliśmy ją w sposób uczciwy i rzetelny? Okazuję się, że nie. Wszystko dużo wcześniej przygotowaliśmy. Wszystkie notatki przepisaliśmy odpowiednio w programie tekstowym na komputerze i to wydrukowaliśmy. Na pewno nasza wiedza w tym temacie nie będzie spora gdyż wszystko napisaliśmy z naszych zakazanych pomocy dydaktycznych. Takie zachowanie wpłynie później w pewnym stopniu na naszą przyszłość. Co nam da przykładowe ściągnie czasowników nieregularnych z języka angielskiego na kartkówce? Jeśli wszystko spiszemy z naszej ściągi to oszukamy tylko siebie - nie będziemy umieli podstaw język obcego, które są szczególnie ważne w konstrukcjach gramatycznych .

Tagi wpisu: , .